Draghi: EBC monitoruje umacnianie się euro

opublikowano: 07-09-2017, 16:55
aktualizacja: 07-09-2017, 16:57

Ostatnia zmienność kursu wymiany jest źródłem niepewności, które wymaga monitorowania, powiedział w czwartek Mario Draghi, szef Europejskiego Banku Centralnego.

Draghi powiedział, że decyzja w sprawie zmian dotyczących programu ilościowego luzowania polityki pieniężnej (QE) jest „złożona” i każe stale myśleć o niebezpieczeństwach, które mogą pojawić się w nadchodzących dniach i miesiącach.

Zobacz więcej

Mario Draghi, szef ECB (fot. Bloomberg)

- Dlatego jest taka ostrożność z podawaniem konkretnych dat. Prawdopodobnie większość z tych decyzji zapadnie w październiku – powiedział.

W reakcji na jego wypowiedź wyraźnie umocniło się euro, przekraczając kurs 1,20 USD.

- Sygnał, że dycyzja w sprawie zakupów obligacji jest prawdopodobna w przyszłym miesiącu utrudnia szefowi EBC słowne osłabienia euro – skomentował Nick Kounis, ekonomista ABN Amro. - Rynek walutowy mówi Draghiemu, że słowa są tanie i przykłada więcej wagi do zbliżających się działań w sprawie QE – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu