Draghi: europejski sektor bankowy potrzebuje konsolidacji

opublikowano: 10-04-2019, 16:08

Prezes EBC Mario Draghi uważa, że w europejskim sektorze bankowym panuje zbytni tłok, pisze Reuters.

Szef Europejskiego Banku Centralnego powiedział, że sektor bankowy potrzebuje szeregu działań poprawiających jego model biznesowy.

Zobacz więcej

Mario Draghi

Bloomberg

- To może być jednak osiągnięte tylko poprzez konsolidację. Potrzeba konsolidacji jest bardzo duża – powiedział Draghi. - Jest relacja między skalą i zdolnością do podejmowania inwestycji potrzebnych do poprawy technologii i konkurencyjności, szczególnie w pewnych modelach biznesu – dodał.

Prezes EBC zaznaczył, że bank nie ma preferencji co do tego, czy konsolidacja będzie transgraniczna, czy w ramach jednego kraju. Podkreślił, że najważniejsze jest, czy jej wynikiem będzie powstanie silnego banku. 

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy