Dramatyczna przecena Netii

Michał Długokęcki
28-09-2001, 00:00

Dramatyczna przecena Netii

Wczorajsza sesja przyniosła kolejny dramatyczny spadek akcji Netii. Straciły one na wartości ostatecznie ponad 15 proc., chociaż momentami przecena sięgała poziomu 27 proc. W trakcie sesji spadły one już do zaledwie 2,61 zł, by po gwałtownym odbiciu osiągnąć na zamknięcie notowań cenę 3,25 złotych. Wolumen obrotów osiągnął poziom ponad 1150 tys. walorów, co jest jednym z najwyższych w giełdowej historii notowań walorów spółki.

Co ciekawe, wczorajsza sesja nie wiązała się z napływem informacji dotyczących spółki. Dopiero pod koniec notowań przekazano informacje o zajęciu stanowiska w sprawie przyszłości spółki przez jej największego udziałowca, szwedzką Telię, co wpłynęło na lekką redukcję spadku.

W podaży akcji Netii duży udział mógł mieć Bank of New York, będący depozytariuszem kwitów depozytowych Netii. Dodatkowym impulsem do umarzanie kwitów depozytowych Netii może być też troska o wycofanie ich z Nasdaq.

Dużą aktywność wykazują przede wszystkim inwestorzy o wysokiej skłonności do ryzyka, zainteresowani osiągnięciem ponadprzeciętnej stopy zwrotu na tak zmiennym rynku.

Notowania akcji Netii zaczynają przypominać rynek opcyjny. Tym bardziej że akcje spółki można traktować jak opcje na dostarczenie spółce przez inwestora strategicznego wsparcia finansowego, od czego zależy kontynuowanie działalności przez Netię. Najbliższe dni będą prawdopodobnie dla inwestorów interesujących się Netią równie emocjonujące jak ostatnio.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Długokęcki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dramatyczna przecena Netii