Dreamliner Virgin Atlantic leciał ponad 1200 km/h względem ziemi

opublikowano: 20-02-2019, 15:07

Dreamliner linii Virgin Atlantic mógł pobić rekord prędkości przelotu maszyny tej klasy z USA do Wielkiej Brytanii, donosi The Independent.

Dzięki sprzyjającemu prądowi strumieniowemu maszyna  Virgin Atlantic leciała ze wschodniego wybrzeża USA do Londynu z prędkością ponad 800 mil na godzinę (1287 km/h) względem ziemi. Prędkość prądu strumieniowego, która zwiększyła szybkość lotu samolotu, wynosiła 231 mil na godzinę i była największa od półwiecza, poinformowali amerykańscy meteorolodzy. W pewnym momencie Dreamliner leciał z prędkością względem ziemi 801 mil na godzinę. Normalna prędkość lotu tej maszyny to 561 mil na godzinę. Dzięki sprzyjającym warunkom lot VS8, który rozpoczął się w Los Angeles, zajął 9 godzin i 34 minuty. Maszyna doleciała do Londynu 48 minut wcześniej niż oczekiwano. 

Dreamliner
Zobacz więcej

Dreamliner fot. Bloomberg

The Independent przypomina, że w styczniu Dreamliner linii Norwegian lecący z Nowego Jorku do londyńskiego portu Gatwick zanotował największą prędkość poddźwiękową w locie transatlantyckim samolotu pasażerskiego, lądując po 5 godzinach i 13 minutach. W tym przypadku silny „wiatr w ogon” nad Atlantykiem rozpędził maszynę do 776 mil na godzinę względem ziemi.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy