Drembo odzyskało KPPD

ZK
opublikowano: 11-06-2007, 00:00

Przetwórca drewna wpisał do statutu możliwość buy-backu, emisji obligacji zamiennych i podwyższenia kapitału. Na wszelki wypadek.

Przetwórca drewna wpisał do statutu możliwość buy-backu, emisji obligacji zamiennych i podwyższenia kapitału. Na wszelki wypadek.

Sąd Okręgowy w Koszalinie uznał pozew Drembo i przywrócił mu prawo wykonywania głosów z akcji Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego (KPPD). Wcześniej Drembo było największym udziałowcem (49,99 proc.) firmy notowanej na CeTO. Jednak sąd pozbawił inwestora prawa głosu z posiadanych walorów na skutek bezprawnego przekroczenia 50- -procentowego progu.

— Przywrócenie głosów to duży sukces. Przyznam, że jesteśmy zaskoczeni tak szybką decyzją — mówi Longin Graczkowski, prezes KPPD.

Tyle że aby ratować głosy, Drembo przeniosło już część akcji do spółki zależnej, inne przekazało swoim udziałowcom. Teraz więc samo kontroluje bezpośrednio tylko niespełna 12 proc. kapitału.

— I tak już pewnie zostanie. Od przeniesienia akcji raczej nie ma odwrotu — twierdzi Marek Szumowicz, prezes Drembo.

Z grupy wypływały wcześniej sugestie, że po odzyskaniu głosów przez Drembo KPPD pomyśli o przeprowadzce na giełdę. Co z tymi planami?

— Decyzja nie zapadła. Do końca czerwca zbierze się walne zgromadzenie Drembo i będziemy o tym rozmawiać — mówi Marek Szumowicz.

Niedawno walne KPPD wpisało do statutu możliwość umarzania własnych akcji, emisji obligacji zamiennych i podwyższenia kapitału. Longin Graczkowski twierdzi, że buy-back to dobra możliwość, ale raczej nie dojdzie do tego w tym roku. Pozostałe zapisy zostały wprowadzone tylko „na wszelki wypadek”.

Tymczasem biznes idzie KPPD nieźle. W I kwartale spółka zarobiła 3,7 mln zł, dwie trzecie tego, co w całym 2006 r.

— Drugi kwartał również prezentuje się bardzo dobrze — mówi prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy