Drewex działa w dobrej niszy

KSA
opublikowano: 09-04-2009, 00:00

Spółka twierdzi, że branża związana z artykułami dziecięcymi dobrze broni się w kryzysie. Wyniki mają się poprawiać.

Spółka twierdzi, że branża związana z artykułami dziecięcymi dobrze broni się w kryzysie. Wyniki mają się poprawiać.

Wczoraj akcje Dreweksu zwolniły wzrosty po kilkudniowym rajdzie w górę, który wywindował kurs o ponad 175 proc. Ruchom, pod kątem możliwej manipulacji, przygląda się Komisja Nadzoru Finansowego, a przedstawiciele spółki mówią, że nie handlowali papierami (free float to niecałe 24 proc.).

— Jestem zaskoczony — tak jak prawdopodobnie większość uczestników i obserwatorów rynku kapitałowego — szybkością wzrostu wartości akcji Dreweksu. Ale już samo wystąpienie wzrostu oraz jego zakres mnie nie dziwi. Reakcja rynku, aczkolwiek wyjątkowo silna, jest moim zdaniem, niczym innym jak ruchem odzwierciedleającym wartość fundamentalną spółki — mówi Piotr Polak, prezes i główny akcjonariusz Dreweksu.

Twierdzi, że branża, w której działa — meble i akcesoria dla dzieci — jest doskonałą niszą na czasy kryzysu.

— Mówiąc obrazowo, inwestycja w dzieci, w ich pielęgnację, bezpieczeństwo, rozwój poprzez zabawę to wartości, które wielu z nas docenia szczególnie mocno wtedy, gdy panoszy się kryzys. Paradoksalnie — wtedy znajdujemy więcej czasu dla naszych rodzin i bardziej dbamy o nasze potomstwo — tłumaczy Piotr Polak.

Spółka poszerza więc ofertę o nowe produkty. Zakłada wzrost wyników (po czterech kwartałach 2008 r. miała blisko 1 mln zł zysku netto).

— Dotychczas nie opublikowaliśmy prognoz na ten rok, ale nasze przygotowane na potrzeby wewnętrzne założenia i projekcje są bardzo ambitne. Nie zakładamy spadków poniżej wyników z 2008 r. Wręcz przeciwnie, gdy wiele firm jest dotkniętych spowolnieniem gospodarczym, my zakładamy wzrost. I nie są to tylko pobożne życzenia, ale solidne analizy poparte dobrymi wynikami z pierwszego kwartału — mówi Piotr Polak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy