Drewex sprawił niemiłą niespodziankę na święta

WST, ESPI
opublikowano: 24-12-2009, 11:47

Zarząd spółki podjął decyzję o korekcie prognozowanych wcześniej wyników finansowych za 2009 r.

W przypadku przychodów ze sprzedaży ich wartość została obniżona z 24,5 mln do 21,8 mln zł. Z kolei na poziomie netto zamiast oczekiwanego zysku wysokości 1,16 mln zł zarząd spodziewa się straty rzędu 0,8-1,0 mln zł.

"Skutki załamania koniunktury gospodarczej, która nastąpiła na głównych rynkach eksportowych Spółki, odczuwana jest w całym 2009 roku. Pomimo stopniowego odbudowywania pozycji firmy na rynkach zagranicznych, Spółka może nie nadrobić spadku sprzedaży eksportowej w 2009 roku w stosunku do roku poprzedniego, której poziom był przyjęty w poprzedniej prognozie. Prognozowana obecnie strata netto jest natomiast skutkiem podjęcia przez Spółkę decyzji o stworzeniu nowego segmentu działalności – sieci marketów dla dzieci pod marką KOLORINO. Będzie to dodatkowy kanał dystrybucji produktów Spółki oraz źródło przychodów zarówno ze sprzedaży wyrobów Spółki, jak również producentów innych marek dla dzieci w wieku od 0 do 5 lat. W związku z uruchomienie pierwszych sklepów sieci w III i IV kwartale, Spółka musiała ponieś dodatkowe koszty związane z kampanią reklamową, najmem lokali handlowych, zatrudnieniem i wyposażeniem, których zdyskontowanie z nowego źródła przychodów będzie możliwe w kolejnych latach obrotowych, w związku z krótkim okresem działalności sieci. Skutkiem tego, w ocenie Zarządu, występuje wysokie ryzyko braku realizacji poprzedniej prognozy zysku Spółki - napisano w "wigilijnym" komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, ESPI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Drewex sprawił niemiłą niespodziankę na święta