Czytasz dzięki

Drobni akcjonariusze LSI przeciw przejęciu

Katarzyna Latek
opublikowano: 06-10-2009, 00:00

Novitus poda spółkę do sądu, ale deklaruje, że zamierza ją kupić. Nawet drożej, jeśli dowie się, za co płaci.

Novitus poda spółkę do sądu, ale deklaruje, że zamierza ją kupić. Nawet drożej, jeśli dowie się, za co płaci.

Walne LSI Software kolejny raz odrzuciło uchwały dotyczące emisji dla Novitusa. Zastosowano głosowanie grupami.

— Przedstawiliśmy przewodniczącemu walnego opinię prawną, z której wynikało, że w takim przypadku nie można głosować grupami. Nie zostało ono jednak wzięte pod uwagę. Choć przewodniczący obrad stwierdził, że dysponuje dwiema przeciwstawnymi opiniami w tej samej sprawie (i to tego samego prawnika!), to nie zarządził przerwy w obradach NWZA w celu ustalenia stanu prawnego — mówi Robert Tomaszewski, członek zarządu Novitusa.

Opinia prawna była sporządzona przez kancelarię Oleś, Rodzynkiewicz i została przesłana do LSI Software w piątek.

Robert Tomaszewski dodaje, że jego spółka zaskarżyła odrzucenie uchwały i zamierza zwrócić się do sądu, by ten rozstrzygnął, czy głosowanie grupami było zasadne.

Novitus deklaruje, że nadal jest zainteresowany przejęciem LSI Software.

— Wciąż jesteśmy otwarci na rozmowy, także dotyczące ceny — mówi Robert Tomaszewski.

Dodaje, że jego zarząd chciał rozmawiać o podwyższeniu ceny akcji nowej emisji (LSI miało wyemitować 1,45 mln papierów serii K po 3 zł).

— Zarząd LSI Software wyraźnie nie był zainteresowany. Stwierdził, że przed walnym nie ma na to czasu — wyjaśnia członek zarządu Novitusa.

Producent kas stawia jednak warunek — chciałby wiedzieć, w jakiej kondycji obecnie jest LSI Software. Due dilligence przeprowadzono w czwartym kwartale 2008 r. Potem LSI pokazało słabe wyniki z pierwszego półrocza 2009 r.

— Spółka nie przedstawia nam ani prognoz, ani programu poprawy wyników. Poprzestaje na PR-owych zapowiedziach dobrych rezultatów sprzedażowych, ale nic nie mówi o zyskach. Chętnie zapłacimy więcej, jeśli będziemy wiedzieli, za co — mówi Robert Tomaszewski.

Wczoraj, w dniu walnego, LSI Software opublikowało kolejny komunikat o wynikach sprzedaży. W trzecim kwartale grupa osiągnęła według wstępnych szacunków blisko 30-procentowy wzrost. Obroty oceniane są na 4,5 mln zł w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W pierwszym półroczu LSI miało 212 tys. zł zysku netto w porównaniu z 893 tys. zł przed rokiem.

Nie udało nam się wczoraj uzyskać komentarza od zarządu LSI Software. Spółka odsyłała do swojego komunikatu giełdowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane