Drobni akcjonariusze przegrali w Centrostalu

KAP
opublikowano: 10-07-2008, 00:00

Złomrex górą w sporze o parytet wymiany w gdańskiej spółce. Akcjonariusze myślą o apelacji.

Złomrex górą w sporze o parytet wymiany w gdańskiej spółce. Akcjonariusze myślą o apelacji.

Mniejszościowi akcjonariusze oprotestowali parytet wymiany akcji Centrostalu Gdańsk, który ma stać się częścią dystrybucyjnej spółki Złomrex Steel Services (ZSS). Wczoraj jednak przegrali w sądzie ze Złomreksem, głównym udziałowcem gdańskiego Centrostalu, który ma 64,29 proc. głosów na walnym.

— Czekamy na uzasadnienie wyroku. Kiedy go otrzymamy, rozważymy apelację — mówi Tomasz Suszycki, reprezentujący mniejszościowych graczy.

Złomrex nie skomentował wczorajszego wyroku. Także analitycy są oszczędni w komentarzach.

— Dopóki nie jest znane uzasadnienie wyroku, trudno go komentować. Mogę tylko powiedzieć, że lepiej byłoby, gdyby strony doszły do porozumienia i nie opóźniały powstania ZSS — uważa Marcin Sójka, analityk BDM PKO BP.

Złomrex zaplanował budowę nowej spółki, włączenie do niej swoich aktywów dystrybucyjnych i wprowadzenie jej na parkiet. Oprócz Centrostalu Gdańsk do ZSS mają wejść także Voest Alpinie Stahlhandel, które Złomrex kupił za 100 mln EUR, i stalowe aktywa Stalexportu nabyte za ponad 100 mln zł.

W nowej firmie udziałowcy gdańskiego Centrostalu mieli dostać 34 proc. akcji, z czego mniejszościowym przypadłoby 12 proc. Nie spodobał im się jednak parytet wymiany. Mieli zastrzeżenia dotyczące wysokiej wyceny aktywów zagranicznych i uważali, że trzeba zwiększyć wycenę aktywów krajowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu