Drobni inwestorzy z Hongkongu chcą pożyczyć ponad 50 mld USD na zakup akcji w IPO

opublikowano: 28-01-2021, 11:39

Drobni inwestorzy z Hongkongu rzucili się na akcje chińskiego Kuaishou Technology sprzedawane w pierwotnej ofercie publicznej. Chcą pożyczyć na nie łącznie ponad 50 mld USD, donosi Reuters.

Kuaishou jest właścicielem internetowego serwisu wideo. W IPO chce sprzedać akcje za maksymalnie 5,4 mld USD. Widełki cenowe ustalił na 105-115 HKD. Od wtorku przyjmowane są zapisy od inwestorów indywidualnych. Tego samego dnia padł rekord popytu na pożyczki na zakup akcji z HSBC i Bank of China Hong Kong. Dwa największe banki udostępniły co najmniej 350 mld HKD (45,14 mld USD) pieniędzy dla inwestorów do czwartku. Mniejsi brokerzy z Hongkongu dołożyli jeszcze 50 mld HKD (6,5 mld USD).

Opierając się na popycie na pożyczki, nadsubskrypcja akcji przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych będzie co najmniej 385-krotna. Ostateczne dane będą znane 5 lutego, kiedy Kuaishou wejdzie na giełdę.

- To zdecydowanie najbardziej gorące IPO w tym roku pomimo ostatniego wzrostu zmienności na rynku akcji – powiedział Reutersowi Dickie Wong, z firmy analitycznej Kingston Securities.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane