Droga ropa osłabiła europejskie indeksy

Marek Druś
opublikowano: 01-02-2007, 00:00

Na europejskich giełdach przewagę miała podaż. Największy od 16 miesięcy skok kursu ropy spowodował wyprzedaż akcji spółek wrażliwych na wzrost ceny surowca. Z 18 indeksów branżowych spadała wartość 15. Najmocniej — branży motoryzacyjnej. W dół poszły kursy DaimlerChryslera i Peugeota. Najmocniej drożejącą spółką wchodzącą w skład DJ Stoxx 600 był Corus Group. Indyjski Tata Steel wygrał rywalizację o przejęcie brytyjskiego producenta stali, oferując 6,2 mld GBP.

Sesje w USA rozpoczęły się niewielkimi zmianami indeksów. Inwestorzy czekali na decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych, która miała być opublikowana 2 godziny przed zakończeniem handlu. Wyższy wzrost PKB w IV kwartale osłabił nadzieję na złagodzenie polityki pieniężnej. Mocno drożały akcje Boeinga, którego wyniki kwartalne okazały się lepsze, niż oczekiwano. W górę szedł kurs Google, który miał je przedstawić po sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Droga ropa osłabiła europejskie indeksy