Droga ropa pomogła Wall Street

opublikowano: 30-01-2007, 22:03

Dzień przed środową decyzją w sprawie stóp procentowych sesje na rynkach akcji w USA kończyły się wzrostem głównych indeksów. Dow Jones wzrósł o 0,26 proc., S&P500 o 0,56 proc., a Nasdaq o 0,31 proc.

Dzień przed środową decyzją w sprawie stóp procentowych sesje na rynkach akcji w USA kończyły się wzrostem głównych indeksów. Dow Jones wzrósł o 0,26 proc., S&P500 o 0,56 proc., a Nasdaq o 0,31 proc.

Największym popytem cieszyły się akcje spółek naftowych. To skutek 5,5 proc. wzrostu notowań ropy na NYMEX i ponad 11 proc. zwyżki ceny gazu. Mocno poszły w górę kursy liderów branży: ExxonMobil, Chevron i Valero Energy. Wzrost styczniowego wskaźnika zaufania konsumentów do poziomu z maja 2002 roku wywołał popyt na akcje sieci sklepów budowlanych Home Depot i producenta środków pielęgnacji i czystości Colgate-Palmolive. Ten ostatni pochwalił się także dobrymi wynikami kwartalnymi. Z dobrych wiadomości nie skorzystał 3M, którego wyniki nie spełniły oczekiwań rynku. Najmocniej od sześciu miesięcy zdrożały akcje Motoroli. Carl Icahn, jeden z legendarnych „corporate raiders” będzie się ubiegał o miejsce w radzie nadzorczej drugiego na świecie producenta telefonów komórkowych. Staniały akcje Microsoftu mimo rozpoczęcia we wtorek sprzedaży nowej wersji systemu operacyjnego Windows w 70 krajach świata.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane