Drogie zakupy uderzyły w wyniki Liverpoolu

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 01-03-2017, 13:21

Liverpool FC, czołowy klub piłkarki angielskiej Premier League odnotował stratę mimo rekordowych przychodów, donosi serwis BBC.

W roku finansowym zakończonym w maju 2016 r. strata przed opodatkowaniem wyniosła 19,8 mln funtów, i w głównej mierze była wynikiem kosztów związanych z podpisaniem kontraktów ze znanymi zawodnikami oraz wypłat dla Brendana Rodgersa, który został zwolniony z funkcji menedżera w październiku 2015 r. 

Stadion zespołu Liverpool FC (Anfield Road)
Zobacz więcej

Stadion zespołu Liverpool FC (Anfield Road) fot. Reuters_Andrew Boyers_Livepic_Forum

We wspomnianym okresie Liverpool podpisał kontrakty z 12 graczami, wydając m.in. 32 mln funtów na belgijskiego strzelca Christiana Benteke, który w sierpniu zeszłego roku odszedł do Crystal Palace oraz 29 mln na brazylijskiego napastnika Roberto Firmino. 

Przychody klubu wzrosły o 3 mln funtów do rekordowych 301 mln GBP.

Strata ostro kontrastuje z zyskiem rzędu 60 mln funtów rok wcześniej, warto jednak podkreślić, że znaczący wpływ na dodatni wynik miała sprzedaż Luisa Suareza do Barcelony za 75 mln GBP. Dodatkowo klub zarobił 49 mln GBP na sprzedaży Raheema Sterlinga do Manchester City

Przychody komercyjne zmniejszyły się o 700 tys. GBP do 116 mln jednak generowane w dniach meczowych zwiększyły się o 3,4 mln do 62 mln GBP. Z kolei przychody medialne wzrosły o 1 mln do 124 mln GBP. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Drogie zakupy uderzyły w wyniki Liverpoolu