Drogocenny kubek z Muminkami

  • DI
opublikowano: 08-04-2019, 22:00

W jednym z fińskich sklepów aukcyjnych za 6,1 tys. EUR sprzedano rzadki porcelanowy kubek z popularnej serii z motywami z bajek o Muminkach.

Aukcja wzbudziła zainteresowanie kolekcjonerów z różnych stron świata. Kubek przedstawia pannę Filifionkę i jej rodzinę. Ma błąd w nadruku — nałożone na siebie są dwie takie same ilustracje, a główna postać jest przecięta w połowie. Przez to, że jednocześnie jest oznaczony stemplem fińskiego producenta porcelany Arabia, jest uważany za unikatowy.

Filifionki to jedne z postaci zamieszkujących „Dolinę Muminków” wymyśloną przez Tove Jansson, fińską pisarkę i ilustratorkę piszącą w języku szwedzkim. Kubek z Filifionkami był seryjnie produkowany w latach 2004-13. Podstawowa cena sklepowa kubków z postaciami ze świata Muminków to około 20 EUR. Unikatowy kubek kupiła kolekcjonerka kubków z Finlandii. Była gotowa zapłacić za kubek z Filifionką 10 tys. EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane