Drogowe przetargi za 11 mld zł

KAP
opublikowano: 02-04-2009, 00:00

W pierwszym kwartale drogowa dyrekcja ogłosiła przetargi na ponad 300 km autostrad i dróg ekspresowych.

W pierwszym kwartale drogowa dyrekcja ogłosiła przetargi na ponad 300 km autostrad i dróg ekspresowych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wzięła się do pracy. W pierwszym kwartale tego roku ogłosiła przetargi wartości 11 mld zł. "To ponad 300 km nowych dróg ekspresowych i autostrad" — napisano w komunikacie dyrekcji.

Jej przedstawiciele twierdzą, że rozpoczęto 19 postępowań przetargowych, których realizacja ruszy jeszcze w tym roku.

Wynik przetargowy mocno zawyżają rozpisane niedawno przetargi na A2 Stryków — Konotopa o wartości prawie 5 mld zł. Eksperci i przedstawiciele branży cieszą się, że konkursy szybko ruszyły. Podkreślają jednak, że podzielenie tej 90-kilometrowej trasy na pięć części może opóźnić rozstrzygnięcie przetargów i realizację inwestycji.

Nadprogramowe było także ogłoszenie przetargów na obwodnice Zambrowa i Wiśniewa (na Białostocczyźnie) na trasie S8.

W rozpoczętym właśnie kwartale dyrekcja zamierza natomiast ogłosić 11 przetargów — m.in. na 70-kilometrowy odcinek Tarnów — Rzeszów, czy budowę 130 km dróg ekspresowych. W sumie w tym roku GDDKiA zamierza dać zamówienia firmom za 29 mld zł.

Pierwsze duże kontrakty już podpisała.

"Wyłoniono wykonawców dla budowy południowego odcinka autostrady A1 od węzła Maciejów do Sośnicy i ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do miejscowości Występa. Wartość tych inwestycji to prawie 2 mld złotych" — napisano w komunikacie dyrekcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu