Drony zastąpią dostawców pizzy

15-09-2015, 09:15

Na eksperyment zdecydował się PizzaPortal.pl. Zaaranżował pierwszą w Polsce dostawę jedzenia z użyciem drona.

Czy świat staje na głowie? Nie, bawi się nowymi technologiami i testuje rozwiązania, które mogą przypominać futurystyczny świat z animowanego serialu Jetsonowie. PizzaPortal.pl zorganizował w Warszawie pokaz dostawy jedzenia z użyciem drona. To zupełna zmiana w podejściu do dostawy zamawianych przez internet posiłków. 

Zobacz więcej

PizzaPortal

Pokaz został zorganizowany na plaży przy Moście Poniatowskiego. Bezzałogowiec o masie pięciu kilogramów, do którego przymocowano specjalny pojemnik, dostarczył kanapki, oferowane przez jedną ze stołecznych restauracji. Przesyłka ważyła dwa kilogramy.

- Według naszych danych, zamawiając jedzenie z dowozem, użytkownicy zwracają uwagę przede wszystkim na szybkość dostawy. Ponad 1/3 osób wskazuje czas dostarczenia posiłku jako najważniejszy czynnik. Bezzałogowe statki coraz częściej znajdują zastosowanie w różnych branżach. Wykorzystanie dronów to jeden z naszych pomysłów na najbliższe lata, będący elementem całego systemu dostaw, jaki planujemy wprowadzić. Nie spodziewamy się szerokiego korzystania z tej formy, ale widzimy miejsca, gdzie to może funkcjonować – zaznacza Lech Kaniuk, dyrektor zarządzający PizzaPortal.pl.

Na razie to tylko eksperyment, niemniej jednak PizzaPortal.pl pracuje nad optymalizacją logistyki dostaw jedzenia – w lipcu w tym celu założona została spółka VF Poland.

PizzaPortal.pl to serwis umożliwiający zamawianie jedzenia online. Działa na rynku polskim od 2010 r. Skupia oferty restauracji z ok. 400 miejscowości w kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Drony zastąpią dostawców pizzy