Drop nie przesadził

SG
15-11-2007, 00:00

Spółka zajmująca się recyklingiem odpadów chce uzyskać od inwestorów ponad 40 mln zł. Głównym celem emisji jest rozbudowa sieci odzysku w całym kraju. Przedział cenowy wynosi 18-23 zł. Wydaje się, że oczekiwania cenowe Dropa są rozsądne.

Wartość wskaźnika P/E po pierwszym półroczu dla Dropa przy górnych widełkach wynosi 12,4 i wydaje się niewygórowana na tle rynku, dla którego P/E przekracza 20. Spółka ma punkty odzysku w południowo-zachodniej Polsce. Strategia firmy zakłada rozszerzenie zasięgu na pozostałą część kraju. Wyniki przyszłych inwestycji będą jednak pracować dla spółki i jej inwestorów dopiero od 2009 r. Drop spodziewa się, że tyle zajmą procedury i starania o pozwolenia administracyjne. Firma chce również zasilić 18 mln zł swój kapitał obrotowy. W przypadku spółki handlowej ma to kluczowe znaczenie.

Firmy zajmujące się szeroko pojętą ochroną środowiska i recyklingiem coraz odważniej szturmują giełdę. Ich rozwojowi sprzyja proekologiczna polityka unijna. Coraz większy nacisk na odzyskiwanie i stosowanie surowców wtórnych otwiera przed Dropem znaczące perspektywy rozwoju. Czynnikiem ryzyka w przypadku spółki jest uzależnienie od jednego odbiorcy. W 2006 r. współpraca z KGHM Metraco zapewniała Dropowi aż

50 proc. przychodów. Ponadto głównym towarem firmy jest miedź. Jeśli dojdzie do zdecydowanego spadku wyceny, może to się odbić na marżach emitenta.

Drop

Rentowność:

działalności netto

operacyjnej

III ’06-II ’07 3,79 3,03

2006 4,48 3,64

2005 1,99 1,52

2004 3,71 2,94

Źródło: spółka, rsg.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Drop nie przesadził