Drozapol będzie na minusie

GRA
opublikowano: 27-11-2009, 00:00

Hurtownik wyrobów hutniczych nie da rady odrobić potężnej straty z I kw.

Hurtownik wyrobów hutniczych nie da rady odrobić potężnej straty z I kw.

"Czy Drozapol ma w tym roku szansę wyjść na plus?". Takie pytanie bydgoski hurtownik wyrobów hutniczych otrzymał w ramach naszej Akcji Inwestor. I odpowiedział.

— Co do perspektyw odrobienia straty z pierwszego kwartału, to mimo dodatniego wyniku w drugim i trzecim kwartale, nie widzimy takich możliwości — ocenia Grzegorz Dołkowski, wiceprezes Drozapolu.

To pewne zaskoczenie, ponieważ jeszcze w czerwcu, też w ramach Akcji Inwestor, zarząd szacował, że spółka ma szanse wyjść na plus. Po trzech kwartałach Drozapol ma 10,3 mln zł czystej straty.

— Spółka walczy o odrobienie przynajmniej części strat poniesionych na początku roku. Był to okres szybkiego spadku cen wyrobów hutniczych i jednoczesnego wzrostu notowań dolara i euro — wyjaśnia Grzegorz Dołkowski.

Jakie będą najbliższe miesiące? Trudno powiedzieć.

— Nie wiemy, jak będą się zachowywały ceny. Według wielu opinii osiągnęły już dno, a dotyczy to w największym stopniu stali budowlanej. Bez wątpienia wpływ wahań kursów walutowych będzie już dużo mniejszy, ponieważ spółka spłaciła już większość zobowiązań kredytowych, szczególnie dewizowych — zauważa Grzegorz Dołkowski.

Dlatego też trudno przewidzieć wynik z czwartego kwartału.

— Do końca roku wiele się jeszcze może wydarzyć. Nie można wykluczyć zdarzeń nadzwyczajnych — sygnalizuje Grzegorz Dołkowski, ale nie precyzuje, o jakie zdarzenia chodzi.

Drozapol pracuje obecnie nad strategią na lata 2010-12. Dokument został już wstępnie zaakceptowany przez radę nadzorczą, ale wymaga jeszcze poprawek.

— Chciałbym jednak ostrzec rynek, że nie wszystkie elementy naszych planów zostaną upublicznione. Wynika to z konieczności ochrony przed konkurencją. Na pewno nie przedstawimy też prognozy wyników na 2010 r. — podkreśla Grzegorz Dołkowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane