Drozapol-Profil nie przejmie Cynk Malu

opublikowano: 01-02-2007, 20:42

Drozapol-Profil nie przejmie spółki Cynk-Mal, ponieważ 31 stycznia wygasł list intencyjny i nie doszło do porozumienia z właścicielami spółki - poinformował Drozapol-Profil w czwartkowym komunikacie.

Drozapol-Profil nie przejmie spółki Cynk-Mal, ponieważ 31 stycznia wygasł list intencyjny i nie doszło do porozumienia z właścicielami spółki - poinformował Drozapol-Profil w czwartkowym komunikacie.

"W wyniku przeprowadzonych negocjacji, nie zdołano osiągnąć porozumienia co do przejęcia satysfakcjonującego pakietu akcji Cynk-Malu" - podała spółka. W komunikacie wyjaśniła, że "proponowana przez właścicieli wartość podmiotu przejmowanego, jak i inne warunki transakcji, w tym brak zagwarantowania możliwości realnego wpływu na rozwój spółki, brak możliwości większego, kapitałowego zaangażowania w przyszłości, brak zgody na sprawowanie nadzoru korporacyjnego (...) sprawiają, że oferta właścicieli Cynk-Malu jest nie do zaakceptowania (...)".

Drozapol-Profil podał, że nie wyklucza w przyszłości powrotu do negocjacji w sprawie kupna Cynk-Malu, jeśli zostaną uwzględnione warunki proponowane przez Drozapol-Profil.

List intencyjny na zakup 33 proc. udziałów legnickiej spółki Cynk- Mal był podpisany w kwietniu.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane