Drozapol złoży ofertę kupna dystrybutora stali w Polsce

05-03-2007, 12:36

Drozapol-Profil, po niepowodzeniu w  staraniach o odkupienie Stalexportu Trade, zamierza jeszcze w tym tygodniu złożyć ofertę kupna jednego z dystrybutorów stali w Polsce - poinformował Drozapol w poniedziałkowym komunikacie prasowym. Spółka nie podała nazwy tej firmy.

"Stalexport Trade nie był jedynym obiektem do przejęcia w planach Drozapolu. Zarząd informuje, że jeszcze w tym tygodniu przygotowana i złożona zostanie oferta zakupu 100 proc. akcji jednego z dystrybutorów stali działających w Polsce. W marcu Drozapol prowadzić będzie także kolejny proces due diligence u innego znaczącego dystrybutora" - napisano w komunikacie Drozapolu.

"Zdaniem zarządu, jedna z tych transakcji ma realne szanse powodzenia, a umowa zakupu może zostać sfinalizowana i zatwierdzona na WZA w czerwcu" - dodano.

W piątek Stalexport poinformował, że spośród czterech ofert złożonych na zakup części stalowej Stalexportu, czyli Stalexportu Trade, do dalszych negocjacji został wybrany Złomrex.

Na krótkiej liście inwestorów w procesie sprzedaży Stalexport Trade był m.in. Drozapol-Profil.

Zarząd Drozapolu poinformował, że na podstawie badania due diligence, przeprowadzonego w stalowej części Stalexportu, złożona została oferta, która odpowiadała rynkowej wartości przedmiotu transakcji.

"Stalexport Trade wymaga głębokiej restrukturyzacji pod względem organizacyjnym, handlowym, prawnym i finansowym oraz znacznego wzmocnienia kadrowego. Poza wydatkiem związanym z przejęciem potrzebne są duże nakłady finansowe i dużo czasu, zanim zacząłby on generować jakiekolwiek zyski" - napisano w komunikacie Drozapolu.

"Zarząd Drozapolu wcześniej już wyjaśniał, że nie będzie dokonywał przejęć za wszelką cenę, dla krótkookresowych, doraźnych korzyści o spekulacyjnym charakterze. Nie będzie też narażał akcjonariuszy na możliwość wystąpienia strat w spółkach zależnych. A w tym przypadku zachodziło takie ryzyko" - dodano. (DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Drozapol złoży ofertę kupna dystrybutora stali w Polsce