Drożej na stacjach diagnostycznych

Wojciech Kmita
opublikowano: 02-11-2004, 00:00

Od 29 października obowiązują przepisy nowego rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie opłat za badania techniczne pojazdów. W wielu przypadkach są one nieco wyższe.

Przykładowo za okresowe badanie samochodu osobowego, autobusu do przewozu do 15 osób (z kierowcą) i samochodu ciężarowego do 3,5 t dopuszczalnej masy całkowitej trzeba zapłacić 98 zł (wcześniej 92 zł), za ciężarówkę i ciągnik siodłowy od 3,5 do 16 t — 152 zł (148 zł), za autobus do przewozu ponad 15 osób — 199 zł (192 zł). Bez zmian pozostają m.in. opłaty za okresowe badania pojazdu przystosowanego do zasilania gazem — 63 zł, a także za dodatkowe badanie pojazdu, w którym zamontowano instalację gazową — 114 zł.

Na 700 zł ustalono opłatę, którą ponosi przedsiębiorca prowadzący stację kontroli pojazdów, za poświadczenie zgodności wyposażenia i warunków lokalowych z wymogami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Kmita

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu