Drożej-taniej Benzyny i diesel tanieją, LPG gwałtownie podrożał

Urszula Cieślak
opublikowano: 02-07-2009, 00:00

W ostatnich tygodniach kierowcy tankujący benzynę lub diesel z niepokojem patrzyli na coraz wyższe ceny przy dystrybutorze. Cieszyli się natomiast tankujący gaz, który systematycznie taniał. Sytuacja zaczyna się zmieniać. Aktualny monitoring cen detalicznych wskazuje na odwrócenie dotychczasowej tendencji, zwłaszcza w przypadku LPG. W stosunku do ubiegłego tygodnia notujemy podwyżki cen autogazu na średnim poziomie 15-20 gr/l, jednak na części stacji wzrosty sięgają 30 gr/l.

Widać pierwsze obniżki cen diesla i benzyn na stacjach, choć trudno o gwarancję, że wzrosty nie powrócą. Średnio za litr benzyny Pb95 czy oleju napędowego płacimy 2-4 grosze mniej niż przed tygodniem, ponieważ obniżki w hurcie są dopiero wprowadzane na stacje, a nierzadko ceny wciąż pozostają na niezmienionym poziomie.

Od 24 czerwca do 1 lipca hurtowe ceny benzyn w rafineriach spadły: 1000 l kosztuje, w zależności od producenta, od 85 do 107 zł, a oleju napędowego: od 31 do 49 zł. Szanse na obniżki cen paliw na stacjach wydają się bardzo realne, ponieważ dzięki umocnieniu złotego wobec dolara prawdopodobne są dalsze spadki cen hurtowych.

Urszula Cieślak

BM Reflex sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy