Drożej-taniej Obniżają, ale niestety nie wszyscy

Urszula Cieślak
opublikowano: 03-09-2009, 00:00

Zmienność cen ropy przekłada się na ciągły ruch cen paliw. Ku zadowoleniu kierowców są to obniżki. Kolejny tydzień z rzędu tanieją benzyny w krajowych rafineriach. Tym razem od 4 do 8 gr na litrze. Olej napędowy pozostaje na podobnym poziomie jak w ubiegłym tygodniu.

Ruch cen widać też na stacjach, choć nie wszyscy operatorzy wprowadzili obniżki. Na niektórych stacjach można kupić benzyny o 2-8 gr taniej niż przed tygodniem. Ceny oleju na większości stacji się nie zmieniają, a na pozostałych obniżki sięgają 4 groszy na litrze.

Do końca tygodnia ceny w hurcie mogą spadać, a w konsekwencji powinny tanieć paliwa w detalu. Obniżek cen ropy nie zdołały powstrzymać ani dane API o spadku zapasów (także benzyn) powyżej oczekiwań analityków, ani wzrost sierpniowego wskaźnika aktywności przemysłu przetwórczego (ISM) w USA. Rynek ropy silnie zareagował na spadki indeksów akcji i umocnienie dolara.

Urszula Cieślak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu