Drożej-taniej Szczyt cen za nami, czas na stabilizację

Urszula Cieślak
opublikowano: 13-08-2009, 00:00

Ceny paliw na stacjach kolejny tydzień z rzędu pozostały na niezmienionym poziomie. Nadal musimy średnio zapłacić 4,48 zł za litr Pb95, 3,75 zł za litr ON i 1,91 zł za litr LPG. Na poziomie hurtowym w ostatnim tygodniu również nie było większych zmian w przypadku cen benzyn, co powinno przełożyć się na stabilizację i utrzymanie obecnego ich poziomu do końca wakacji. Ceny ropy, a co za tym idzie, produktów gotowych spadły od początku tygodnia o 2,5 proc., jednak ta obniżka jest kompensowana ponownym osłabieniem naszej waluty w stosunku do dolara.

Ceny benzyny w hurcie obecnie (3,4 tys. zł/1000 l) są na poziomie z początku lipca, kiedy to obserwowaliśmy wzrost cen detalicznych na stacjach do poziomu 4,62 zł/l, natomiast dziś w detalu obserwujemy ceny 15 groszy niższe. Widoczny jest wyraźny spadek marż detalicznych, co nie powinno dziwić, kiedy szczyt sezonu wakacyjnego mamy za sobą.

W nadchodzących tygodniach powinna zmniejszać się różnica między cenami benzyny i diesla. Kolejny tydzień z rzędu olej napędowy w hurcie drożeje o 50 zł/1000 l, a ceny benzyn pozostają na niezmienionym poziomie.

Urszula Cieślak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy