Drożej-taniej W hurcie ceny się ustabilizowały

Urszula Cieślak
opublikowano: 04-03-2010, 00:00

Nowy miesiąc rozpoczynamy w dość dobrych nastrojach. Po ubiegłotygodniowych podwyżkach cen w detalu, które na części stacji sięgnęły ponad 10 groszy na litrze, teraz na niektórych stacjach notujemy korekty cen w dół. Te kilkugroszowe obniżki powinny wpłynąć na spadek średnich cen w kraju o około 2 grosze na litrze. Cena benzyny Eurosuper 95 ponownie spadnie poniżej 4,40 zł/l, a oleju napędowego do 4 zł/l. Na średnim poziomie około 2,20 zł utrzymuje się cena litra autogazu.

Podwyżki na stacjach zostały powstrzymane ze względu na stabilizację cen hurtowych. Od ubiegłej środy hurtowe ceny benzyny Eurosuper 95 nieznacznie spadły o 10-14 zł/1000 l, podczas gdy oleju napędowego wzrosły o 5-7 zł/1000 l. Przy takiej skali zmian spadła skłonność do kontynuacji podwyżek w detalu.

Na rynku ropy nadal notujemy silną korelację cen ropy i paliw z notowaniami eurodolara. I ta zależność w dalszym ciągu będzie widoczna. W ciągu kilku tygodni powinniśmy obserwować kontynuację wzrostów cen ropy i paliw gotowych, a to może oznaczać, że przełom wiosny i lata przyniesie wzrost cen także na stacjach.

Urszula Cieślak

BM Reflex sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy