Drożej-taniej W hurcie już podrożało

Urszula Cieślak
18-02-2010, 00:00

Wtorkowa sesja zarówno na rynku ropy naftowej, jak i na rynku akcji zakończyła się bardzo pozytywnie, a wzrostom cen ropy pomogło przede wszystkim osłabienie dolara. Niestety, na reakcję krajowych producentów nie musieliśmy długo czekać. Od środy ceny benzyny Eurosuper 95 wrosły o 45 zł/1000 l, a oleju napędowego o około 55 zł/1000l. W porównaniu jednak z cenami z ubiegłej środy benzyna i diesel są w hurcie droższe odpowiednio o: 80 i 88 zł/1000 l. Jeśli zatem kolejne dni na rynku ropy przyniosą kontynuację wzrostów albo złoty ponownie zacznie tracić na wartości, to znacząco wzrośnie możliwość wzrostu cen w detalu. Ewentualne kilkugroszowe podwyżki na stacjach paliw możemy odczuć pod koniec lutego.

Na razie jednak na stacjach były jeszcze korekcyjne ruchy cen w dół. Są to obniżki do 3 grosze na litrze i dotyczą zarówno benzyny, jak i oleju napędowego. Ponieważ obniżek nie było na wszystkich stacjach, więc średni poziom cen Eurosuper 95 i diesla pozostaje zbliżony do tych z ubiegłego tygodnia. Ustabilizowały się ceny LPG. Litr autogazu kosztuje średnio 2,18 zł. Taki poziom notujemy od 10 stycznia.

Urszula Cieślak

BM Reflex sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Drożej-taniej W hurcie już podrożało