Drożej-taniej W końcu tygodnia diesel po 4,20 zł za litr

Urszula Cieślak
opublikowano: 16-10-2008, 00:00

Urszula Cieślak

BM Reflex sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa

W środę ceny ropy pokonały piątkowe minimum i spadały do poziomu znacznie poniżej 73 USD za baryłkę w Londynie i 77 USD w Nowym Jorku. Trend spadkowy utrzymuje się. Potęgują go obawy, że ostatnie ustalenia rządów i banków centralnych w Europie i USA nie zdołają skutecznie i szybko rozwiązać obecnych problemów, prowadząc do dalszego spowolnienia gospodarczego, a tym samym spadku światowego popytu na ropę.

Pierwszy tydzień października przyniósł jedynie kosmetyczne obniżki cen paliw w hurcie. W okresie od 8 do 15 października w konsekwencji spadków na rynku światowym korekty cen wprowadzone przez krajowych producentów wyniosły około 140 zł/1000 l dla benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 oraz około 150 zł/1000 l dla olejów napędowego i opałowego.

Na stacjach na koniec tego tygodnia ceny benzyny Eurosuper 95 i diesla powinny zbliżać się do średnich poziomów (odpowiednio 4,30 i 4,20 zł/l). Otwarta pozostaje droga do dalszych obniżek na stacjach. Ich skala może sięgnąć nawet 15 gr/l, ale z pewnością będzie rozłożona czasie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Drożej-taniej W końcu tygodnia diesel po 4,20 zł za litr