Drożej-taniej Wiosenna stabilizacja

Urszula Cieślak
opublikowano: 16-04-2009, 00:00

Czas przed Świętami i po nich nie przyniósł zasadniczych zmian cen paliw na stacjach. Na niektórych mogliśmy zaobserwować kilkugroszowe obniżki, które jednak nie wynikały ze zmiany tendencji, ale były efektem weekendowych promocji i dopasowywania cen do konkurencji.

Stabilizacja cen na rynku hurtowym w tygodniu przedświątecznym i brak zmian w bieżącym tygodniu powodują, że właściciele stacji też nie muszą podnosić cen. Im dłużej w hurcie utrzymają się na obecnym poziomie, tym większe szanse na to, że przed majowym weekendem kierowcy nie będą musieli płacić za paliwo więcej.

Umocnienie złotego wobec dolara amerykańskiego przy stabilnych cenach ropy i paliw na rynkach światowych mogą w najbliższych dniach spowodować, że krajowi producenci obniżą hurtowe ceny benzyn i olejów. A to na pewno uchroni

kierowców przed droższym tankowaniem. Co więcej na wybranych stacjach ceny mogą nawet lekko spaść.

W tym tygodniu średnia cena benzyny Eurosuper 95 pozostaje na poziomie z ubiegłego tygodnia, czyli 3,96 zł/l, podczas gdy litr oleju napędowego kosztuje około 3,62 zł/l.

Urszula Cieślak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu