Drożeją benzyna i olej napędowy z PKN Orlen

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-01-2006, 19:04

PKN Orlen podnosi od soboty, 7 stycznia, hurtowe ceny benzyny o 23 zł, a oleju napędowego o 7 zł na tysiąc litrów.

PKN Orlen podnosi od soboty, 7 stycznia, hurtowe ceny benzyny o 23 zł, a oleju napędowego o 7 zł na tysiąc litrów.

    Powodem podwyżki jest wzrost notowań na międzynarodowych giełdach paliwowych - poinformowała PAP w piątek Beata Karpińska z biura prasowego płockiego koncernu.

    Decyzja PKN Orlen oznacza, iż w sprzedaży detalicznej benzyna może zdrożeć około 2 gr, a olej napędowy około 1 gr na litrze - ostatecznie o terminie i wielkości korekty cen zdecydują właściciele stacji paliw.

    To trzecia w tym roku podwyżka cen benzyny i oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie spółka ta wprowadziła jedną obniżkę cen na oba rodzaje paliwa.

    Od soboty hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynosić będą: benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 2 tys. 927 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 2 tys. 881 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 2 tys. 791 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Standard 25, Super - 2 tys. 811 zł za tysiąc litrów.

    Ostatnią korektę cen paliw płocki koncern wprowadził w piątek, 6 stycznia. W wyniku tej decyzji zdrożały tam oba rodzaje produktów: benzyna o 28 zł na tysiąc litrów, czyli około 3 gr na litrze, a olej napędowy o 8 zł na tysiąc litrów, czyli około 1 gr na litrze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane