Drożeją benzyna i olej napędowy z PKN Orlen

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-05-2006, 20:49
Obserwuj w MójPB:

PKN Orlen podnosi od czwartku, 25 maja, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 12 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 10 zł, a oleju napędowego o 5 zł na tysiąc litrów.

PKN Orlen podnosi od czwartku, 25 maja, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 12 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 10 zł, a oleju napędowego o 5 zł na tysiąc litrów.

Powodem podwyżki jest wzrost notowań ropy naftowej i produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw - poinformowała w środę PAP Beata Karpińska z biura prasowego płockiego koncernu.

O terminie i wielkości korekty cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku benzyny może to być wzrost o 1 gr na litrze.

W tym roku będzie to 59. podwyżka cen benzyny i 31. podwyżka cen oleju napędowego w PKN Orlen. W tym czasie benzyna taniała tam 36, a olej napędowy 42 razy.

Od czwartku hurtowe ceny paliw w płockim koncernie wynosić będą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 3 tys. 132 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 3 tys. 183 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 2 tys. 968 zł za tysiąc litrów; olej napędowy miejski Standard 25, Super - 3 tys. 008 zł za tysiąc litrów.

Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził w środę, 24 maja. W wyniku tej decyzji staniały tam oba rodzaje produktów: benzyna w zależności od gatunku od 8 do 11 zł, a olej napędowy o 5 zł na tysiąc litrów. (

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane