Drożejąca ropa i dolar mieszały na rynkach akcji

Marek Druś
14-08-2008, 00:00

Amerykańscy inwestorzy wystraszyli się drożejącej ropy. Wzrost ceny baryłki po publikacji gorszych niż oczekiwano danych o zapasach ropy i paliw w USA osłabiał przez większą część środowych sesji chęć giełdowych graczy do zakupów.

Mimo blisko 3-procentowego wzrostu ceny baryłki na NYMEX popyt przejął inicjatywę w pobliżu półmetka sesji i indeksy odrobiły część strat. Pozytywny wpływ na nastroje miało umocnienie dolara, który osiągnął w środę największą wartość wobec euro od marca. Niezłe nastroje panowały na rynku technologicznym. Dwucyfrowy wzrost notował kurs Nvidii, która obiecała poprawę marż i wykupienie akcji za 1 mld USD. Taniały akcje spółek finansowych. W środę przestał obowiązywać czasowy zakaz tzw. gołej krótkiej sprzedaży akcji 19 spółek finansowych.

Wyraźnie w dół poszły notowania m.in. Citigroup, Bank of America, Morgan Stanley i Lehman Brothers. Spadał kurs Wal-Mart. Na inwestorach nie zrobił wrażenia mniejszy niż oczekiwano spadek sprzedaży detalicz-nej w lipcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Drożejąca ropa i dolar mieszały na rynkach akcji