Drożejące metale zapowiadają poprawę gospodarczą

MD
16-04-2009, 19:35

Rosnące ceny metali bazowych zapowiadają poprawę sytuacji gospodarczej, uważa Dennis Gartman, guru amerykańskich inwestorów.

- Popatrz na wszystkie te bazowe metale i zobacz jak razem drożeją w oczekiwaniu na poprawę koniunktury, to najlepszy ekspert rynku – powiedział Gartman w czwartek w telewizji Bloomberg.  - Są najlepszym wskaźnikiem wyprzedzającym. Bardzo rzadko wszystkie bazowe metale drożeją jednocześnie, chyba, że nadchodzi poprawa koniunktury gospodarczej. I z tym mamy do czynienia obecnie – dodał. 

Gartman zwrócił uwagę, że spadek cen metali bazowych był wskaźnikiem pogorszenia koniunktury w ubiegłym roku.

- Obecnie widzimy, jak ceny metali bazowych rosną długo przed danymi, które potwierdzą poprawę globalnej koniunktury gospodarczej – powiedział. 

Gartman ujawnił, że inwestuje obecnie w kanadyjskiego, australijskiego i nowozelandzkiego dolara. Sprzedaje natomiast jena. 

- Chcę inwestować w waluty młodych, eksportujących surowce gospodarek, a sprzedaję waluty starych, które są ich importerami – powiedział. – Jak dotąd rynek mówi mi, że mam rację – dodał.

MD, moneynews.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Drożejące metale zapowiadają poprawę gospodarczą