Drożeje benzyna i olej napędowy z PKN Orlen

Polska Agencja Prasowa SA
14-07-2006, 18:47

PKN Orlen podnosi od soboty, 15 lipca, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 14 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 19 zł, a oleju napędowego o 9 zł na tysiąc litrów - poinformował w piątek płocki koncern.

PKN Orlen podnosi od soboty, 15 lipca, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 14 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 19 zł, a oleju napędowego o 9 zł na tysiąc litrów - poinformował w piątek płocki koncern.

O terminie i wielkości korekty cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku benzyny może to być wzrost o 1 do 2 gr na litrze w zależności od gatunku, a w przypadku oleju napędowego o 1 gr na litrze.

W tym roku będzie to 87. podwyżka cen benzyny i 55. cen oleju napędowego w PKN Orlen. W tym czasie benzyna taniała tam 43, a olej napędowy 50 razy.

Od soboty hurtowe ceny paliw w płockim koncernie wynosić będą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 3 tys. 410 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 3 tys. 500 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 3 tys. 78 zł za tysiąc litrów; olej napędowy miejski Standard 25, Super - 3 tys. 118 zł za tysiąc litrów.

Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził w piątek, 14 lipca. W wyniku tej decyzji o 1 do 5 zł na tysiąc litrów zdrożała tam benzyna, natomiast olej napędowy staniał o 29 zł na tysiąc litrów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Drożeje benzyna i olej napędowy z PKN Orlen