Czytasz dzięki

Drożeje benzyna z PKN Orlen i Lotosu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-08-2005, 19:56

PKN Orlen podnosi od czwartku, 18 sierpnia, hurtową cenę benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 37 zł, a hurtową cenę benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 34 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny oleju napędowego nie ulegną tam zmianie - poinformował w środę płocki koncern.

PKN Orlen podnosi od czwartku, 18 sierpnia, hurtową cenę benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 37 zł, a hurtową cenę benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 34 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny oleju napędowego nie ulegną tam zmianie - poinformował w środę płocki koncern.

Decyzja PKN Orlen oznacza, iż w sprzedaży detalicznej benzyna może zdrożeć około 3-4 gr na litrze w zależności od gatunku - ostatecznie o terminie i wielkości korekty cen zdecydują właściciele stacji paliw.

W tym roku będzie to 52. podwyżka ceny benzyny w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to taniało tam 28 razy. W przypadku cen oleju napędowego płocki koncern wprowadził od początku roku 40 podwyżek i 25 obniżek.

Od czwartku hurtowe ceny benzyny w PKN Orlen wynosić będą: bezołowiowa Super Plus 98 - 3 tys. 536 zł za tysiąc litrów, bezołowiowa Eurosuper 95 - 3 tys. 360 zł za tysiąc litrów.  Nie zmienią się hurtowe ceny orlenowskiego oleju napędowego: Ekodiesel - 2 tys. 993 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Standard 25, Super - 3 tys. 13 zł za tysiąc litrów.

Również od czwartku hurtowe ceny benzyn podwyższa Grupa Lotos: Uniwersalnej 95 i bezołowiowej 95 o 35 zł na tysiąc litrów, zaś bezołowiowej 98 o 40 zł na tysiąc litrów - poinformowało w środę biuro prasowe spółki. Decyzja koncernu oznacza, że w sprzedaży detalicznej benzyna z Grupy Lotos może podrożeć o około 3-4 grosze na litrze.

Grupa Lotos podwyższa też ceny oleju napędowego i hurtowe ceny oleju opałowego. Lotos podwyższa od czwartku, 18 sierpnia, hurtową cenę oleju napędowego o 20 zł na tysiąc litrów.     Decyzja koncernu oznacza, że w sprzedaży detalicznej olej napędowy z Grupy Lotos może zdrożeć o ok. 2 grosze na litrze. Hurtowe ceny oleju opałowego wzrosną o 15 zł na tysiąc litrów. 

Spółka zaznacza, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw Grupy Lotos jest niezależną decyzją ich właścicieli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane