Drożeje olej napędowy z PKN Orlen

Polska Agencja Prasowa SA
03-06-2005, 19:37

PKN Orlen podnosi od soboty, 4 czerwca, hurtowe ceny oleju napędowego o 26 zł na tysiąc litrów. Ceny benzyny nie zmienią się - poinformowała w piątek PAP Beata Karpińska z biura prasowego płockiego koncernu. "Powodem podwyżki jest wzrost notowań produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw" - powiedziała PAP Karpińska.

PKN Orlen podnosi od soboty, 4 czerwca, hurtowe ceny oleju napędowego o 26 zł na tysiąc litrów. Ceny benzyny nie zmienią się - poinformowała w piątek PAP Beata Karpińska z biura prasowego płockiego koncernu. "Powodem podwyżki jest wzrost notowań produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw" - powiedziała PAP Karpińska.

Decyzja PKN Orlen oznacza, iż w sprzedaży detalicznej olej napędowy może zdrożeć około 3 gr na litrze - ostatecznie o terminie i wielkości korekty cen zdecydują właściciele stacji paliw.

W tym roku będzie to 25. podwyżka cen oleju napędowego w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to taniało tam 14 razy. W przypadku cen benzyny płocki koncern wprowadził od początku roku 34 podwyżki i 20 obniżek.

Od soboty hurtowe ceny oleju napędowego w PKN Orlen wynosić będą: Ekodiesel - 2 tys. 849 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Standard 25, Super - 2 tys. 869 zł za tysiąc litrów.

Nie ulegną zmianie ceny orlenowskiej benzyny: bezołowiowa Super Plus 98 kosztuje 3 tys. 134 zł za tysiąc litrów; bezołowiowa Eurosuper 95 - 3 tys. 68 zł za tysiąc litrów.

Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził w piątek, 3 czerwca. W wyniku tej decyzji zdrożały tam oba rodzaje produktów: benzyna o 80-81 zł na tysiąc litrów, czyli około 8 gr na litrze, a olej napędowy o 87 zł na tysiąc litrów, czyli około 9 gr na litrze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Drożeje olej napędowy z PKN Orlen