Drożeje olej napędowy z PKN Orlen

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-10-2005, 18:52

PKN Orlen podnosi od piątku, 7 października, hurtowe ceny oleju napędowego o 53 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny benzyny nie ulegną zmianie - poinformował płocki koncern w czwartkowym komunikacie.

PKN Orlen podnosi od piątku, 7 października, hurtowe ceny oleju napędowego o 53 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny benzyny nie ulegną zmianie - poinformował płocki koncern w czwartkowym komunikacie.

    Decyzja PKN Orlen oznacza, iż w sprzedaży detalicznej olej  napędowy może zdrożeć ok. 5 groszy na litrze. Ostatecznie o terminie i wielkości korekty cen zdecydują właściciele stacji paliw.

    W tym roku będzie to 53. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie paliwo to taniało 35 razy. W przypadku cen benzyny spółka ta wprowadziła od początku roku 62 podwyżki i 42 obniżki.

    Od piątku hurtowe ceny oleju napędowego w PKN Orlen wynosić będą: Ekodiesel - 3 tys. 174 zł za tysiąc litrów; Standard 25, Super - 3 tys. 194 zł za tysiąc litrów.

    Nie zmieniają się hurtowe ceny orlenowskiej benzyny, które wynoszą: bezołowiowa Super Plus 98 - 3 tys. 299 zł za tysiąc litrów; bezołowiowa Eurosuper 95 - 3 tys. 199 zł za tysiąc litrów.

    Ostatnią korektę cen paliw płocki koncern wprowadził w czwartek,  6 października. W wyniku tej decyzji staniały oba rodzaje produktów: benzyna o 96-101 zł na tysiąc litrów, czyli ok. 10 groszy na litrze, a olej napędowy o 39 zł na tysiąc litrów, czyli ok. 4 grosze na litrze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane