Drożeje olej napędowy z PKN Orlen

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-12-2005, 21:14

PKN Orlen podnosi od soboty, 17 grudnia, hurtową cenę oleju napędowego o 20 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny benzyny nie ulegną zmianie.

PKN Orlen podnosi od soboty, 17 grudnia, hurtową cenę oleju napędowego o 20 zł na tysiąc litrów. Hurtowe ceny benzyny nie ulegną zmianie.

    Powodem podwyżki jest wzrost notowań produktów gotowych na międzynarodowych giełdach paliw - poinformowała w piątek PAP Beata Karpińska z biura prasowego płockiego koncernu.  Decyzja PKN Orlen oznacza, iż w sprzedaży detalicznej olej napędowy może zdrożeć około 2 grosze na litrze - ostatecznie o terminie i wielkości korekty cen zdecydują właściciele stacji paliw.

    W tym roku będzie to 65. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie paliwo to taniało tam 50 razy. W przypadku cen benzyny spółka ta wprowadziła od początku roku 71 podwyżek i 55 obniżek.

    Od soboty hurtowe ceny oleju napędowego w PKN Orlen wynosić będą: Ekodiesel - 2 tys. 868 zł za tysiąc litrów; Standard 25, Super - 2 tys. 888 zł za tysiąc litrów.

    Nie ulegają zmianie hurtowe ceny orlenowskiej benzyny, które wynoszą nadal: bezołowiowa Super Plus 98 - 2 tys. 861 zł za tysiąc litrów; bezołowiowa Eurosuper 95 - 2 tys. 815 zł za tysiąc litrów.  Ostatnią korektę cen paliw płocki koncern wprowadził 14 grudnia. Wtedy staniały tam oba rodzaje produktów: benzyna o 38-43 zł na tysiąc litrów, czyli około 4 grosze na litrze, a olej napędowy o 30 zł na tysiąc litrów, czyli około 3 grosze na litrze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Drożeje olej napędowy z PKN Orlen