Czytasz dzięki

Druckenmiller: wygrana Demokratów negatywna dla rynków akcji

opublikowano: 28-10-2020, 10:07

„Niebieska Fala”, czyli zwycięstwo Demokratów w zbliżających się w USA wyborach prezydenckich oraz do Izby Reprezentantów i Senatu, będzie miała negatywny wpływ na rynek akcji w nadchodzących latach z powodu ich planów podatkowych, przekonuje inwestor-miliarder Stan Druckenmiller, w przeszłości główny strateg Georga Sorosa.

- Pożyczyliśmy tak dużo, że sceptycznie oceniam możliwość osiągnięcia w perspektywie 3 do 5 lat jakiegokolwiek zwrotu z akcji – powiedział Druckenmiller.

Złoto, fot. Bloomberg
Złoto, fot. Bloomberg

Zastrzegł, że niektóre spółki mogą być notowane w krótkim terminie dużo lepiej po pojawieniu się skutecznej szczepionki na COVID-19, czy dzięki dużej stymulacji fiskalnej.

Druckenmiller prognozuje, że w perspektywie czterech lat inflacja wzrośnie w USA do ponad 4 proc., wzrosną także cena złota i rentowności obligacji. Miliarder spodziewa wzrostu stopy bezrobocia do ok. 7 proc. Druckenmiller jest przekonany, że Fed spóźni się z podwyżkami stóp procentowych w obliczu rosnącej inflacji. Ujawnił, że gra na osłabienie dolara, zwracając uwagę, że niektórych zagraniczni inwestorzy sprzedawali obligacje USA w ostatnich miesiącach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane