Druga fala zwolnień w Mostostalu Warszawa

  • Emil Górecki
20-06-2013, 00:00

650 osób straci pracę w budowlanej spółce, chyba że do portfela zamówień wróci Opole.

Decyzja zarządu Polskiej Grupy Energetycznej o zawieszeniu budowy dwóch bloków energetycznych w Opolu sprawiła, że z portfela zamówień Mostostalu Warszawa z dnia na dzień zniknęło prawie 2,8 mld zł ze spodziewaną ponadprzeciętna marżą.

Pocieszenia nie przyniosły wczorajsze dane o produkcji sprzedanej w budownictwie, która rok do roku spadła o 27,5 proc. W związku z tym zarząd Mostostalu podjął decyzję o zwolnieniach grupowych. Do końca kwietnia 2014 r. pożegna się nawet z 620 pracownikami. Cały portfel zamówień Mostostalu ma dziś wartość ponad 1,8 mld zł netto.

Ratunkiem przynajmniej dla części zwalnianej załogi może być reaktywacja inwestycji w Opolu. To już drugie zwolnienia grupowe w spółce. Pod koniec czerwca zeszłego roku ogłoszono procedurę zwolnień, która miała objąć do 450 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Druga fala zwolnień w Mostostalu Warszawa