Druga generacja Infrastruktury Chmurowej Oracle

opublikowano: 25-06-2019, 22:00

Pierwsze usługi technologii chmury publicznej działały świetnie dla zaspokajania potrzeb organizacji startupowych, budujących aplikacje oparte na architekturze cloud-native — jednak firmy o ugruntowanej pozycji, które poczyniły znaczące inwestycje w technologię we własnych serwerowniach, potrzebowały czegoś znacznie więcej.

W 2019 r., wraz z wprowadzeniem na rynek bezpieczniejszej infrastruktury chmury drugiej generacji, nadszedł czas, aby również rozwiązania korporacyjne przenieść z lokalnych centrów danych do chmury i zacząć je udoskonalać — mówi Kamil Wieczorek, architekt rozwiązań chmurowych Oracle.

Jaka jest infrastruktura chmurowa drugiej generacji firmy Oracle?

Można myśleć o infrastrukturze pierwszej generacji jako zbudowanej dla natywnych aplikacji chmurowych. Infrastruktura chmurowa drugiej generacji również jest w tym świetna, ale dodatkowo, dzięki swojej architekturze, umożliwia przedsiębiorstwom zastąpienie lokalnych centrów danych nowoczesną platformą w chmurze, co nie było dostępne na rynku jeszcze 5 czy 10 lat temu. Oracle Cloud Infrastructure jest dostępna na całym świecie i oferuje kompleksowe portfolio rozwiązań nawet dla tych najbardziej wymagających organizacji.

Jakie są kluczowe korzyści dla firm korzystających z Oracle Cloud Infrastructure?

Oracle Cloud Infrastructure umożliwia firmom przeniesienie do chmury wszystkich systemów działających w ich własnych lub wynajmowanych centrach danych. To, w jaki sposób Oracle Cloud Infrastructure wspiera cały ten proces, sprowadza się do pięciu strategicznych filarów.

Pierwszy filar dotyczy wykorzystania historycznych inwestycji.

Przedsiębiorstwa, które zainwestowały wiele zasobów w rozwój technologiczny na przestrzeni ostatnich dekad, nie chcą, aby to wszystko poszło na marne. Jedną z cech architektury Oracle Cloud Infrastructure jest możliwość przeniesienia efektów tych inwestycji do chmury, w modelu jeden-do-jednego.

Drugim filarem jest bezpieczeństwo.

Obejmuje wiele aspektów — od architektury sieci po wykorzystanie zaawansowanych technologii sprzętowych i oprogramowania. Bezpieczeństwo danych jest najważniejszym priorytetem przy wyborze infrastruktury dla przedsiębiorstwa, a obawy z tym związane są jednym z powodów, dla których organizacje dotychczas tak wolno migrowały do modelu cloud computing. Nie było dotąd chmury, której można byłoby zaufać.

Trzecim filarem jest wydajność dla systemów newralgicznych.

Ważne jest, aby przyjrzeć się wydajności infrastruktury chmury pod kątem niskich opóźnień warstwy sieciowej oraz możliwości zasobów obliczeniowych i dostępności pamięci masowej. Ważne jest również zapewnienie wysokiej wydajności przy najniższych kosztach. Celem Oracle Cloud Infrastructure jest zapewnienie lepszej wydajności niż usługi innych dostawców — opartej na nowej architekturze, nowych możliwościach i nowych technologiach — ale także zapewnienie najlepszej ceny dla tej wydajności, aby nasi klienci mogli bardziej przewidywalnie zarządzać kosztami.

Czwartym filarem jest bogata wiedza Oracle.

Obejmuje mnóstwo aspektów — od narzędzi przez wsparcie techniczne i biznesowe po profesjonalne usługi i ekosystemy naszych partnerów. Dzięki przewadze naszej chmury nad konkurencją, jej skalowalności i dostępności na żądanie jesteśmy w stanie oferować technologie klasy korporacyjnej firmom dowolnej wielkości.

Piąty filar, czyli otwartość.

Obejmuje ona wsparcie dla technologii open-source i interoperacyjnych standardów. Otwartość ułatwia przenoszenie, zarządzanie i koordynację systemów IT. Kontynuujemy również wprowadzanie innowacji w innych obszarach, takich jak konteneryzacja, serverless i przetwarzanie strumieniowe.

KAMIL WIECZOREK

architekt rozwiązań chmurowych Oracle

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane