Drugi przetarg na przebudowę Browaru Bojańczyka

Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 15-11-2011, 00:00

Włocławek znów szuka firmy, która zrewitalizuje zabytkowy obiekt. Wartość zamówienia idzie w górę.

Samorządowcy z Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie) ogłosili drugi przetarg na przebudowę pamiętających XIX w. obiektów poprzemysłowych w Starym Mieście. To element miejskiego programu rewitalizacji, którego realizacja zaczyna dobiegać końca.

Po modernizacji browaru Bojańczyka w starych murach na nowo zacznie bić kulturalne serce miasta. Powstaną m.in. sala widowiskowa, sale konferencyjne, pracownie komputerowe, kawiarnia i klub. Do pierwszego przetargu stanęło pięć firm.

— Oferty były jednak wyższe od kosztorysu. Wówczas wycenialiśmy prace na 27 mln zł netto. Najtańsza oferta była wyższa o około 3 mln zł — tłumaczy Andrzej Sołtysiak z włocławskiego magistratu. W tej sytuacji samorządowcy zdecydowali się na powtórzenie przetargu. Tym razem wartość robót szacują na 30,7 mln zł netto.

— Prace muszą być zakończone w 2013 r. — dodaje Andrzej Sołtysiak.

Termin składania ofert mija 8 grudnia. Przetarg jest otwarty, może stanąć do niego firma, która ma już na koncie rewitalizację zabytkowego obiektu za 20 mln zł, a o wyborze wykonawcy zdecyduje najniższa cena. Z finansową pomocą dla samorządu pośpieszyła Bruksela. Projekt został dofinansowany 18,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego, miasto wyłożyło 19,1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu