Drugi z rzędu spadek bezrobocia w Hongkongu

opublikowano: 20-05-2021, 12:21

Stopa bezrobocia w Hongkongu spadła w kwietniu drugi miesiąc z rzędu. Miasto-państwo powoli wychodzi z przedłużającego się załamania napędzanego pandemią i niepokojami społecznymi.

Hongkong
fot. Lui Siu Wai/Xinhua via ZUMA Wire/Forum
Hongkong fot. Lui Siu Wai/Xinhua via ZUMA Wire/Forum

Stopa bezrobocia spadła w okresie od lutego do kwietnia z 6,8 do 6,4 proc - wynika z czwartkowego raportu hongkońskiego urzędu statystycznego. Według wyliczeń Bloomberga, bezrobocie malało przez dwa miesiące z rzędu po raz pierwszy od 2013 roku.

Hongkong wykazuje coraz więcej oznak odbicia po dwuletniej recesji. Wzrost PKB o 7,9 proc. rok do roku w pierwszym kwartale był największy od 2010 roku. Urząd statystyczny utrzymał również całoroczną prognozę wzrostu w przedziale od 3,5 do 5,5 proc.

Ożywienie w okresie od stycznia do marca było nierówne, a rosnący eksport maskował słabą konsumpcję krajową. Wysiłki mające na celu ponowne otwarcie granic w celu wznowienia ruchu turystycznego pozostają utrudnione przez zbyt wolno postępujący program szczepień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloombergu

Polecane