Drugie giełdowe podejście Eurocasha

Wiktor Szczepaniak
13-01-2005, 00:00

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Eurocash, spółka z branży handlowej, wraca do giełdowych planów. Wczoraj podała nowe terminy oferty publicznej. Już 18 stycznia ruszą zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych (potrwają do 27 stycznia). Z kolei zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych zaplanowane są na 28-31 stycznia.

Będzie to już drugie podejście Eurocasha do debiutu. Zaplanowana na grudzień oferta publiczna została przełożona. Oficjalnie — żeby dać inwestorom czas na zastanowienie. W tym czasie spółka nie próżnowała. Przejęła 12 hurtowni, należących do spó-łek MHC i JBG. Wartość oferty Eurocashu jest wyceniana nawet na 150 mln zł. Do sprzedaży trafi 35-45-proc. pakiet istniejących akcji spółki. W planach spółki jest m.in. uruchomienie w ciągu dwóch lat 17 nowych hurtowni dyskontowych, przejęcia lokalnych hurtowników oraz dalszy rozwój sieci franczy- zowej sklepów spożywczych „abc”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Drugie giełdowe podejście Eurocasha