Drugie podejście Denim Airways

Wiesław Niemociński
opublikowano: 28-04-2005, 00:00

Z 4 kwietnia na 2 maja przesunięto inaugurację lotów holenderskiego przewoźnika lotniczego Denim Airways. W internecie i kasach rozpoczęto już sprzedaż biletów. Linie lotnicze wchodzące w skład Grupy Denim Air będą łączyć Gdańsk z niemieckimi miastami. 6 rejsów w tygodniu będzie obsługiwanych samolotem Fokker 50, przystosowanym do obsługi tras regionalnych.

— Początkowo przewoźnik zamierzał latać jedynie na trasie Gdańsk-Berlin-Gdańsk. Ostatecznie zdecydował się na wydłużenie połączenia do Aug-sburga — mówi Tomasz Kloskowski, wiceprezes portu lotniczego Gdańsk.

Grupa Denim Air powstała w 1996 r. w Holandii i operowała w imieniu innych przewoźników z Europy. Własną linię Denim Airways założyła 1,5 roku temu. Dysponuje flotą 19 maszyn i współpracuje ze Swiss International Air Lines, z którymi na bazie umów code-share wykonuje loty z Zurychu do Wenecji, Florencji i Bolonii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiesław Niemociński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Drugie podejście Denim Airways