Druteks myśli o budowie fabryki za 200 mln zł

ANP
opublikowano: 12-08-2011, 00:00

Producent okien działa na pełnych mocach i notuje dwucyfrowe zwyżki. Zainwestuje i zatrudni 1 tys. osób.

Producent okien działa na pełnych mocach i notuje dwucyfrowe zwyżki. Zainwestuje i zatrudni 1 tys. osób.

Bytowski Drutex, jeden z większych krajowych producentów okien, pochwalił się rosnącymi obrotami. W pierwszym półroczu przychody krajowe wzrosły o 22 proc. eksportowe — o 21 proc. (r/r). W sumie sprzedaż zamknęła się w kwocie około 155 mln zł.

— Mamy coraz większy zasięg, rozszerzają się nasze kanały dystrybucji i rośnie baza klientów. Jednocześnie inwestujemy w innowacyjność — mówi Leszek Gierszewski, prezes Druteksu.

W lipcu przychody wyniosły 37 mln zł (+ 25 proc. r/r.). Prezes zapewnia, że spółka utrzymuje wysoką rentowność i szacuje, że tegoroczna sprzedaż wzrośnie o około 15 proc., wobec 325 mln zł uzyskanych w 2010 r.

Obecnie Drutex wykorzystuje niemal 100 proc. mocy. Apetyt ma na więcej.

— Przewidujemy budowę Europejskiego Centrum Stolarki (ECS), co jest jednak uzależnione od możliwości zakupu sąsiadujących z firmą terenów. Na początek planujemy zwiększyć zatrudnienie o tysiąc osób — mówi Leszek Gierszewski.

Budowa ECS to koszt 150- -200 mln zł w pierwszym etapie. Inwestycja ma być finansowana z pieniędzy własnych spółki i z kredytów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy