Drzewiecki: Dymisja Borowskiego, aby uspokoić sytuację

PAP
06-08-2008, 14:08

Podjąłem decyzję o przyjęciu dymisji prezesa Narodowego Centrum Sportu Michała Borowskiego, żeby uspokoić sytuację - powiedział w środę minister sportu Mirosław Drzewiecki.

Borowskiego zastąpi Rafał Kapler, obecny wiceszef spółki PL 2012.

Minister dodał, że "w tym momencie jest to jedyna słuszna decyzja, ponieważ przecina ona wszelkie kłótnie i spekulacje wokół osoby Borowskiego". Drzewiecki zapewnił jednocześnie, że podjęte decyzje nie będą stanowiły zagrożenia dla realizacji harmonogramu budowy Stadionu Narodowego. Powiedział też, że zostały o tych zmianach powiadomione władze UEFA.

Minister poinformował, że w najbliższym czasie nastąpi restrukturyzacja spółki NCS. "Spółka miała jednoosobowy zarząd w postaci prezesa, w nowej strukturze będzie prezes i dwóch zastępców". Zaznaczył, że jest to związane z przejściem z "okresu projektowania w proces wykonawczy".

Z kolei Borowski powiedział w TVN24, że o tym, iż wniosek w sprawie dymisji został przyjęty dowiedział się z mediów. "Nie dostałem żadnego pisma, nikt mnie o tym nie informował" - zaznaczył. Dodał, że opublikowane w środę przed południem oświadczenie ministerstwa, było stworzone we współpracy z nim i miał "zupełnie inne przekonanie o tym jaka jest sytuacja". "Rozumiem, że sytuacja się zmieniła" - dodał.

Jak podawało w komunikacie ministerstwo, Borowski skierował w poniedziałek pismo do premiera Donalda Tuska i Mirosława Drzewieckiego z prośbą o dymisję "w związku z toczącą się od miesiąca w mediach dyskusją" na jego temat. Komunikat głosił, że minister "zapoznał się z przedmiotowym pismem". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Drzewiecki: Dymisja Borowskiego, aby uspokoić sytuację