DSV pobiła rekord

MIB
opublikowano: 09-04-2009, 00:00

Grupa DSV ogłosiła wyniki finansowe za 2008 r. I to, wbrew spowolnieniu, rekordowe wyniki.

Grupa DSV ogłosiła wyniki finansowe za 2008 r. I to, wbrew spowolnieniu, rekordowe wyniki.

Kryzys, kryzysem a wynik finansowy musi być zadowalający. I jest. Grupa DSV jest już drugą po Rohligu spółką logistyczną, która swoje przychody za 2008 rok określiła mianem rekordowych w historii firmy.

— To był bardzo dobry, choć trudny rok. Pierwsze sześć miesięcy przyniosło rekordowe obroty, zaś w drugiej połowie roku, zwłaszcza w ostatnim kwartale, światowa gospodarka gwałtownie zahamowała, a popyt na usługi transportowe wraz z nią. Mimo to DSV osiągnęła w 2008 r. najwyższy przychód w swojej historii — prawie 37,5 mld koron duńskich (ponad 22 mld zł). Oznacza to wzrost o 7,3 proc. w stosunku do 2007 r. — mówi Jens Bjorn Andersen, prezes Grupy DSV.

Zwiększenie przychodów było nie tylko efektem wzrostu organicznego, ale także kilku przejęć. Największym z nich był zakup belgijskiego koncernu logistycznego ABX Logistics. Transakcja otworzyła przed Grupą DSV rynki Ameryki Południowej i Dalekiego Wschodu, gdzie firma działała wcześniej przez partnerów.

Także w Polsce DSV osiągnęła doskonałe wyniki. Przychód całej grupy wyniósł niemal 383 mln zł. Oznacza to wzrost o13 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy