DT wesprze polskie start-upy

  • Marta Bellon
opublikowano: 03-07-2013, 00:00

Kraków wpadł w oko telekomunikacyjnemu gigantowi, który czeka na zgłoszenia perspektywicznych start- -upów. Nie tylko z Polski.

Technologiczne serce Polski bije w stolicy Małopolski — do takiego wniosku doszedł Deutsche Telekom (DT), który dwa miesiące temu uruchomił w tym mieście inkubator innowacji dla Europy Środkowo-Wschodniej — Kraków hub:raum. Podobną inicjatywę telekomunikacyjny gigant realizował do tej pory w Berlinie. Polskim start-upom zamierza oferować kompleksowe wsparcie: finansowanie projektów, przestrzeń do pracy, doradztwo mentorów i ekspertów oraz dostęp do swoich zasobów, takich jak baza klientów, usługi techniczne, a także do infrastruktury Grupy DT. Pierwsze start-upy już się zgłaszają.

— Misją hub:raum Kraków jest wspieranie innowacyjnych firm, które w przyszłości będą współpracować z lokalnymi operatorami, m.in. ze Słowacji, Węgier, Rumunii czy Chorwacji. W efekcie oddziały Deutsche Telekom w innych europejskich krajach otrzymają wartościowy produkt, a start-up świetny kanał dystrybucji z potężną bazą klientów — wyjaśnia Alicja Pitthan, analityk hub:raum Kraków.

Inkubator należy do Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci T-Mobile w Polsce. Start- -upy zainteresowane współpracą, w szczególności działające w obszarach związanych z telekomunikacją, mediami cyfrowymi czy internetem, mogą kierować swoje zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.hubraum.com/ en/contact. Dlaczego właściciel T-Mobile postawił na Kraków? Jak tłumaczy Mark Klein z Deutsche Telekom, to miasto jest jednym z najważniejszych i najdynamiczniej rozwijających się europejskich centrów innowacji.

— Wierzymy, że silna krakowska społeczność akademicka i startupowa wraz z odbywającymi się tam licznymi lokalnymi i międzynarodowymi konferencjami poświęconymi technologii i innowacjom stanowią idealny grunt dla naszej inicjatywy. Jestem przekonany, że nowy inkubator przyciągnie innowacyjne start-upy z Europy Środkowo- -Wschodniej, dając im możliwość rozwoju i osiągnięcia sukcesu. Naszym celem na ten rok jest nawiązanie współpracy z około pięcioma najbardziej interesującymi projektami — zapowiada Mark Klein. Pierwszy inkubator Deutsche Telekom utworzony pod marką hub:raum zaczął działać w Berlinie w połowie 2012 r. W pierwszym roku działalności dołączyły do niego cztery start-upy: Blinkist — pracuje nad aplikacją mobilną, służącą do nauki przez całe życie dla tych, którzy... nie lubią czytać, Stylemarks — mobilna giełda designerskich produktów i ubrań, Salonmeister — portal internetowy, który ułatwia wyszukiwanie salonów piękności i fryzjerskich, a także rezerwację wizyt, oraz Reputami — internetowe narzędzie zarządzania opiniami i recenzjami dla lokalnych biznesów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy