Duda do ambasadorów: polscy przedsiębiorcy potrzebują wsparcia

PAP
opublikowano: 04-09-2017, 19:46
aktualizacja: 04-09-2017, 19:47

Polscy przedsiębiorcy potrzebują waszego realnego wsparcia - mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z ambasadorami RP. Podkreślił, że szczególnie leżą mu na sercu sprawy Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju.

Według prezydenta, konieczne jest wspieranie polskich podmiotów gospodarczych. "Polscy przedsiębiorcy, mając w coraz większym stopniu interesy globalne, potrzebują realnie państwa wsparcia" - zwrócił się Andrzej Duda do ambasadorów.

Prezydent zapowiedział też, że jeszcze w tym roku będzie z wizytą w Wietnamie, gdzie zostanie otwarte nowe przedstawicielstwo handlowe.

"Szczególnie leżą mi na sercu sprawy Polonii i Polaków, mieszkających poza granicami" - mówił prezydent. "Dlatego bardzo państwa proszę o szczególną troskę i o stałe wspieranie naszych rodaków" – apelował.

Andrzej Duda powiedział też, że inicjatywa Trójmorza ma służyć głównie rozwojowi infrastruktury. "Jest dziejowa szansa na to, żebyśmy tę infrastrukturę w przestrzeni Północ-Południe, której tak brakuje, zrealizowali i w ten sposób uczynili nasze kraje nawzajem sobie bliższymi" – oświadczył prezydent. Jak ocenił, powinniśmy się zbliżyć do poziomu infrastrukturalnego Zachodu Europy. "Wszyscy widzą, że jesteśmy z tyłu i to jest wielkie zadanie, żeby to nadgonić" - podkreślił.

Prezydent zaapelował również do ambasadorów, aby zaplanowane na 2018 r. obchody stulecia odzyskanie przez Polskę niepodległości, wykorzystać do promocji wizerunku naszego kraju w świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu