Duda liczy na podpisanie w styczniu listu intencyjnego na przejęcie ukraińskiej firmy

Internet Securities
19-12-2006, 15:31

Polski Koncern Mięsny Duda prawdopodobnie w styczniu podpisze list intencyjny w sprawie przejęcia lidera na ukraińskim rynku mięsnym, poinformował agencję ISB Roman Miler, wiceprezes PKM Duda.

Polski Koncern Mięsny Duda prawdopodobnie w styczniu podpisze list intencyjny w sprawie przejęcia lidera na ukraińskim rynku mięsnym, poinformował agencję ISB Roman Miler, wiceprezes PKM Duda.

„Cały czas pracujemy nad tą akwizycję. Prawdopodobnie będzie list intencyjny. Kalendarz wskazuje na to, że podpiszemy go już na początku przyszłego roku, w styczniu” – powiedział ISB Miler.

Duda zapowiadała od kilku tygodni, że planuje przejęcie dużego gracza o profilu działalności zbliżonym do PKM Duda na Ukrainie. Firma informowała, że na ten cel może przeznaczyć ok. 40-60 mln zł. Koncern planował także przeznaczyć 35-40 mln zł na zakup i modernizację ferm.

„Chcemy przejąć lidera ukraińskiego rynku. Jego działalność obejmuje pełen proces od ferm poprzez ubój, rozbiór aż po produkcję” – powiedział Miler.

Wiceprezes Dudy powiedział też, że nie widać na razie perspektyw na szybkie zniesienie embarga na import polskiego mięsa do Rosji i na Ukrainę. Jednak, jego zdaniem, zakaz importu polskiego mięsa na Ukrainę w kontekście planowanych akwizycji nad Dnieprem jest dla PKM Duda korzystny.

Agencja Interfax podała w poniedziałek, powołując się na ukraińską kontrolę weterynaryjną, że Ukraina nie zniesie zakazu importu polskiego mięsa, jeśli Polska nie poprawi funkcjonowania swojej kontroli weterynaryjnej.

„Z punktu widzenia naszych planów akwizycji na Ukrainie, utrzymujące się embargo na import polskiego mięsa jest korzystne” – powiedział Miler.

Duda informowała, że spodziewa się, iż przekroczy zrewidowane w listopadzie prognozy finansowe, zakładające wypracowanie w tym roku zysku netto w wysokości 48-50 mln zł, przy przychodach na poziomie 1 mld zł.

Narastająco po trzech kwartałach zysk netto grupy Dudy wyniósł 37,2 mln zł, a przychody ze sprzedaży osiągnęły w tym okresie 757,1 mln zł. (ISB)

Paweł Bernat

esc/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Duda liczy na podpisanie w styczniu listu intencyjnego na przejęcie ukraińskiej firmy